2020 / Wstęp wolny!

Bartłomiej Guzik i Paulina Donicz

Donicz Guzik

Bartłomiej Guzik
Z jednej strony kardiolog, wykładowca Collegium Medicum UJ, pasjonat kardiologii interwencyjnej na co dzień wykonujący precyzyjne i skomplikowane zabiegi na układzie krążenia w Szpitalu im. JP II w Krakowie, a z drugiej człowiek o wielkim sercu, nie zapominający o najbardziej potrzebujących – Prezes Fundacji Centrum Dobroczynności Lekarskiej, Kawaler Zakonu Maltańskiego. Inicjator Specjalistycznego Szpitala Polowego dla Biednych i Potrzebujących, organizator Maltańskiego Szpitala Polowego w Gori, Gruzja w trakcie konfliktu w 2008 r. Pasjonat podróży, rowerów, pływania, sztucznej inteligencji oraz fizjologii wysiłku fizycznego.

Paulina Donicz
Świeżo upieczona lekarka, współtwórczyni misji medycznej Doctors Africa. Jej największa pasją jest praca z ludźmi. Wychodzi z założenia, że jeśli chce się coś zmienić trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i działać. Dlatego wiedząc, że są miejsca na świecie, gdzie ludzie mają ograniczony dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej postanowiła dać coś od siebie wykorzystując zdobytą podczas studiów wiedzę. W trakcie wyjazdu miała też swoją osobistą misję – edukować poprzez media społecznościowe, czym jest mądre, rozwojowe wsparcie oraz pokazać innym prawdziwą Afrykę, taką jaka ona jest naprawdę, bez stereotypów.

Życie to misja. Misja to życie – wolontariat medyczny w Ugandzie

Prezentacja działalności  zespołu, który stworzył projekt misji medycznej Doctors Africa – pierwszej inicjatywie wolontariatu Medycznego zrzeszającego mistrzów – Lekarzy oraz uczniów – studentów z Collegium Medicum UJ w Krakowie.

  • Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Nazwa
  • E-mail
  • Witryna internetowa
  • Komentarz
  •  
  • Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a:

    <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  •  

Sponsorzy

Ostatnio dodane