12-13 października 2019/Wstęp wolny!

Bogusław Hynek

Hynek

Scenarzysta, reżyser, fotografik. Urodzony w 1973r, w Tarnowie. Ukończył Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Radia i Telewizji – Produkcja Filmowa i Telewizyjna. Od 1995r w swoich zamiłowaniach skłania się w kierunku sztuki i różnorakich działań artystycznych. Autor wielu filmów dokumentalnych, reportaży i innych form filmowych publikowanych na łamach TVP. Pracował również w TVN jako realizator zdjęć.
Obecnie związany z Centrum Sztuki Mościce, gdzie zajmuje się wystawami i multimediami. Autor cyklu podróżniczego „Za horyzont domu” oraz festiwali „Górnolotni” i „Dalekosiężni”. Prywatnie podróżnik, taternik, miłośnik literatury, filozofii i jogi.

HPR Pireneje – przekraczając własne granice

Wysokogórski Szlak Pirenejów  HRP (HRP – Haute Randonnée Pyrénéenne)    to ponad 800 kilometrowa trasa z 40 tys metrów przewyższenia. Wiedzie od Oceanu Atlantyckiego aż do Morza Śródziemnego. Wymyślona przez Georga Verona, znakowana kopczykami, podzielona jest na 41 etapów i zwykle przechodzi się ją w 45 dni. Rozciąga się pomiędzy szlakami GR10 i GR11. To droga, którą trzeba samemu odnaleźć, zagubiona w wysokich szczytach, biegnąca blisko grani głównej całego łańcucha Pirenejów. HRP wymaga dużej samodzielności, obycia z ekspozycją, pokonywania dużych przewyższeń, umiejętności wyszukiwania właściwej drogi. Niezbędna jest znajomość nawigacji i sztuki przetrwania w trudnym środowisku górskim, a także dobra kondycja i dźwiganie ze sobą sporych zapasów jedzenia. Film jest zapisem tej samotnej wędrówki.
scenariusz, reżyseria, zdjęcia: Bogusław Hynek
muzyka: Nitzi – Dubstep
Producent: Joanna Niedbałowska / przedsiębiorstwo producenta: Grupa Autograf s.c.

  • Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Nazwa
  • E-mail
  • Witryna internetowa
  • Komentarz
  •  
  • Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a:

    <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  •  

Sponsorzy

Ostatnio dodane