2020 / Wstęp wolny!

Dorota Sławińska

slawinska

Z wykształcenia radca prawny, zajmujący się prawami autorskimi i własnością intelektualną, a także nauczyciel prawa cywilnego w szkołach policealnych. Z zamiłowania podróżniczka, która swoją pasję zaczęła w wieku 14 lat. Przez kilka lat działała w wolontariacie przy Katolickim Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Potrzebującym „AGAPE” w Lublinie, gdzie m. in. prowadziła zajęcia „Dookoła świata”, mające zachęcić dzieci i młodzież do eksploracji świata, poznawania innych kultur oraz tolerancji w stosunku do innych. Marzy jej się, aby konspekty zajęć zostały opublikowane i mogły służyć ciekawym świata w całym kraju. Z prezentacją „Made in China” miała okazje występować na festiwalu podróżniczym w Poznaniu, tak zaczęła się kolejna przygoda – chęć opowiadania o swoich przygodach szerszemu gronu.

Made in China

Z koleżankami wybrałyśmy się w roadtrip po Chinach, bo Azja Express jest tylko dla celebrytów. Nie podróżowało się łatwo, ale za to mamy satysfakcję, że wyjechałyśmy z Polski jako turystki, a wróciłyśmy jako podróżniczki. Plan trasy zakładał Pekin – Shaolin – Denfeng – Xi’an – Chengdu – Le shan – Hangzhou – Szanghaj – Hongkong – Kanton. Jeżeli chcielibyście się dowiedzieć:
- jak to jest być popularniejszą od Myszki Mickey,
- jak nam minęła 30 godzinna podróż (2 noce) pociągiem z miejscami stojącymi,
- dlaczego w Hongkongu w hostelu zamiast łazienki dostałyśmy okno i tv,
- jak to się stało że wylądowałyśmy w męskim akademiku w Chengdu,
- co to jest hot pot,
- czy znalazłyśmy mężów na targu swatek,
- jak się podróżowało stopem z wycieczką szkolną,
- czemu dałyśmy się oszukać już 2. dnia pobytu,
- dlaczego olbrzymia część terakotowej armii tkwi w ziemi, skoro od jej odkrycia minęło 45 lat,
- ile kosztuje dwuminutowe spotkanie z pandą wielką i wiele więcej – zaproście mnie.

Zwrot „made in China” nabierze nowego wymiaru, obiecuję. Swoją prezentacją i filmikiem chcę oddać hołd tej najstarszej istniejącej cywilizacji. Po ich zobaczeniu i usłyszeniu czytając zwrot „made in China”, będzie wiedzieli, że należy go interpretować nie jako „wyprodukowano”, lecz „stworzono” w Chinach. Ten kraj nie jest gigantyczną manufakturą, lecz źródłem inspiracji, kopalnią wynalazków, kolebką pięknej kultury i domem dla prawie 20 % populacji świata.

  • Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Nazwa
  • E-mail
  • Witryna internetowa
  • Komentarz
  •  
  • Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a:

    <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  •  

Sponsorzy

Ostatnio dodane