2020 / Wstęp wolny!

Magdalena Lechowska

LECHOWSKA

To Polka o latynoskiej duszy! Urodzona w Krakowie, ale wychowana w egzotycznej Kolumbii, od najmłodszych lat chłonęła rytmy, melodie i kulturę iberoamerykańską. Dzięki swoim południowoamerykańskim korzeniom, Magdalena to jedyna polska wokalistka śpiewająca flamenco, tango i muzykę latynoską oddając ich autentyczne i wyjątkowe brzmienie! Ponadto tłumaczy także polskie piosenki na język hiszpański oraz hiszpańskie i latynoskie melodie na język polski! Jest laureatką konkursu na interpretację piosenek Marka Grechuty w ramach Grechuta Festival 2011. Na koncie ma dwie płyty; Raices (2015) oraz Tango Polaco (2018)
Wieloletni pobyt w Ameryce Południowej pozostawił niezatarty ślad w jej życiu i zainteresowaniach muzycznych. Jej pasją od zawsze była muzyka, a bogactwo rytmów i brzmień z jakimi miała styczność na co dzień było bezcennym źródłem muzycznej inspiracji.
To zainspirowało ją do nakręcenia filmu o kraju, któremu zawdzięcza swoje inspiracje – Kolumbii!

Conoce mi Colombia – Poznaj moją Kolumbię

Częste podróże do Kolumbii oraz praca nad debiutancką płytą, będąca powrotem do „korzeni”, skłoniły Magdalenę do nakręcenia filmu o kraju, który pozostawił niezatarty ślad w jej życiu i zainteresowaniach muzycznych. Większość materiału została nakręcona w Santander, regionie położonym w północno-wschodniej części kraju, znanego ze swoich jadalnych „mrówek dupiastych”, słodkich jak miód ananasów oraz jednego z najgłębszych wąwozów świata. Z Santander Magdalena zabierze nas do malowniczej i upalnej Cartageny nad wybrzeżem Morza Karaibskiego a później wyruszymy w głąb lądu do Bogoty. Stolica Kolumbii to największe miasto w Andach i jedna z najwyżej położonych stolic Ameryki Południowej (2640 m n.p.m.). Film został objęty honorowym patronatem Ambasady Kolumbii w Polsce.

Muzyczny „przerywnik”

Podczas spotkania Magdalena wykona tradycyjną kolumbijską cumbię!
Jej interpretacja tradycyjnej cumbii „El pescador” na Youtube spotkała się z wielkim uznaniem latynoskich słuchaczy, którzy pozostają pod ogromnym wrażeniem autentyczności jej brzmienia!

 

  • Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Nazwa
  • E-mail
  • Witryna internetowa
  • Komentarz
  •  
  • Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a:

    <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  •  

Sponsorzy

Ostatnio dodane