2020 / Wstęp wolny!

Śliwiński Piotr Mikołaj

Sliwiski

Inżynier, przedsiębiorca, działacz społeczny, podróżnik i himalaista. Podróżnik, uczestnik licznych eksploracyjnych wypraw. Podróżuje spontanicznie, często bez planu
i przewodników. Jest pasjonatem paralotniarstwa a także członkiem Speedriding Team Poland, uprawiając snowgliding. Grał zawodowo w szachy zajmując 11 miejsce w półfinałach Polski. Trenował karate, zdobywając niebieski pas.
Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej (2006) na kierunku budownictwo, specjalizacja teoria konstrukcji inżynierskich.
Od 2011 r. związany z Centrum Psychologii Ekonomicznej i Badań Decyzji Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie jest wykładowcą na kierunku psychologia biznesu dla managerów. Kreator biznesu w różnych branżach, założyciel, udziałowiec i współwłaściciel wielu firm. Przez kilka lat mieszkał w Stanach Zjednoczonych i Australii.
W latach 2006-2018 odbył 12 wypraw dookoła świata, podczas których odwiedził ponad 100 krajów. W roku 2009 po zdobyciu najwyższej góry Europy rozpoczął projekt polegający na zdobyciu Korony Ziemi, czyli najwyższych szczytów górskich wszystkich kontynentów.
Od tej pory kontynuując coroczne wyprawy dookoła świata połączone z ekspedycjami wysokogórskimi zdobywał raz w roku jeden szczyt z Korony Ziemi.
W latach 2009-2018 zdobył 8 szczytów Korony Ziemi: Mount Everest, Carstensz,  Denali, Elbrus, Mt Kosciuszko , Aconcagua, Kilimandżaro , Mont Blanc.
Przygotowania do wypraw wysokogórskich realizował przez udział w maratonach i biegach górskich.
Więcej informacji o działalności Piotra Śliwińskiego znajduje się na stronie www.p82.pl.

 

Na Szczycie Mount Everestu w dwunastej wyprawie dookoła świata

Piotr opowie o swoich podróżach dookoła świata połączonych ze zdobywaniem szczytów Korony Ziemii.
W pierwszą podróż wyruszył mając 24 lata; odwiedził wtedy ponad 20 krajów na 4 kontynentach, w tym 50 stanów w USA i wszystkie stany Australii. Przez Nową Zelandię dotarł do Chin, a następnie drogą lądową do Singapuru. Zakupionym
w Delhi indyjskim motocyklem Royal Enfield „Bullet 350” pokonał samotnie drogę liczącą około 7000 km. Przez Pakistan, Iran i Turcję, powrócił do Polski po 12 miesiącach podróży. Na granicy Pakistanu z Afganistanem, przeżył próbę uprowadzenia przez grupę kilkunastu osób.
W drugą podróż dookoła świata wyruszył w roku 2007. Przez Amerykę dotarł do Japonii, a następnie do Tybetu, gdzie odwiedził miejsca niedostępne dla turystów, w tym położone wysoko w górach buddyjskie klasztory.
Kierunek trzeciej podróży dookoła świata prowadził na wschód przez Syberię. Dotarł na pełne zaćmienie słońca w Ałtaju i olimpiadę w Pekinie.
W kolejnej, czwartej wyprawie, po zdobyciu Mount Blanc odwiedził prawie wszystkie kraje Ameryki Południowej, objeżdżając cały kontynent autostopem i lokalnymi środkami transportu.
W kolejnych podróżach dookoła świata docierał w coraz trudniej dostępne rejony Afryki oraz miejsca, gdzie tubylcy nie widzieli białego człowieka.   
W jedenastą wyprawę dookoła świata (2017) Piotr Śliwiński wyruszył z Marcinem Obałkiem starym traktorem. W zorganizowanym projekcie „Traktoriada” pokonali kilka tysięcy kilometrów i  podróżowali przez 10 krajów wyremontowanym w Bieszczadach, 53-letnim polskim traktorem z przyczepą kempingową.

  • Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Nazwa
  • E-mail
  • Witryna internetowa
  • Komentarz
  •  
  • Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a:

    <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  •  

Sponsorzy

Ostatnio dodane